Combining practicality and elegance, the resourceful Ottoman table incorporates a shelf into its design. Also available without buttoning.
Ottoman table shown with Otello embroidery on Antique grey suede
Ottoman table in Como silk velvet - Moss with deep buttoning
Ottoman table in Como silk velvet - Pompeiian red with Viola embroidery
| Width | 105cm |
| Height | 45cm |
| Depth | 65cm |
| Fabric required* | 1m |
| Width | 41¼"" |
| Height | 17¾"" |
| Depth | 25½"" |
| Fabric required* | 1yd |
*Based on standard fabric width 137cm, subject to fabric repeat. Available in bespoke sizes and in any fabric. All sizes are approximate and may vary slightly.





See more Catalog products
Do you need support? Our team would be happy to answer your questions.
We will get back to you within 24 hours.
Do you need support? Our team is available to help answer questions.
We will get back to you within 24 hours.
Monday through Saturday (except Austrian public holidays)
Email Us: Simply send us an email at info@select-interiorworld.com or fill in the form below.




































































