The 'Kurage' collection is inspired by jellyfish and their fluid, light movement. The lamps feature organic designs and translucent materials that create mesmerizing lighting effects, similar to a jellyfish floating in the water. Each piece is designed to add an element of wonder and natural beauty to any space.
SKU KURAGE-D16
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 16x5.5 / inch: 6.3""x2.17"" |
|---|---|
| Diameter | 16 cm / 6.3"" |
| Depth | 5.5 cm / 2.17"" |
Light Specifications
| Light source | 2x Strip LED, 24V, 6W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ONOFF included in the lamp |
On request
| Color temperature (CCT) | 2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
Weitere Produkte aus Katalog
Zurückrufen
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
KONTAKT - FORMULAR
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.























