Artikelbeschreibung
Paralela, designed by Spain’s Nahtrang Studio, is a modular system that transforms light into a tangible decorative element. It features illuminated borosilicate glass cylinders, connected by Nylon PA12 joints, creating a dynamic interplay of light and form. Available in horizontal and vertical pendants, as well as table, floor, and wall versions in various sizes, Paralela offers a versatile and harmonious lighting solution.
| Abmessungen (HxBxT): | cm: 18.7x183.6 / inch: 7.36"x72.28" |
|---|---|
| Herstellungsland | Italien |
| Stil | Modern + Zeitgenössisch |
| Cct | Power and luminous flux | |||
|---|---|---|---|---|
| 2700K | 38W 2552lm | |||
| 3000K | 38W 2836lm |
| Cct | 2700K |
| Power and luminous flux | 38W 2552lm |
| Cct | 3000K |
| Power and luminous flux | 38W 2836lm |
| Source | Supply | Led driver | ||
|---|---|---|---|---|
| LED | 24Vdc | Not included |
| Source | Led |
| Supply | 24Vdc |
| Led driver | Not included |
Über den Designer
Paralela, designed by Spain’s Nahtrang Studio, is a modular system that transforms light into a tangible decorative element. It features illuminated borosilicate glass cylinders, connected by Nylon PA12 joints, creating a dynamic interplay of light and form. Available in horizontal and vertical pendants, as well as table, floor, and wall versions in various sizes, Paralela offers a versatile and harmonious lighting solution.
PDF
Sicheres Einkaufen
Zurückrufen
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
KONTAKT - FORMULAR
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.
















