This understated footstool sits effortlessly within contemporary and classic interiors alike. The beautiful, hand-stitched buttoning is perfect for silk or velvet upholstery. Also available without buttoning.
| Width | 130cm |
| Height | 41cm |
| Depth | 65cm |
| Fabric required* | 2m |
| Width | 51¼"" |
| Height | 16¼"" |
| Depth | 25½"" |
| Fabric required* | 2¼yd |
*Based on standard fabric width 137cm, subject to fabric repeat. Available in bespoke sizes and in any fabric. All sizes are approximate and may vary slightly.


Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.































































