SKU: GEOSTORM-1200-S
SOLICITAR PRESUPUESTO
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Willowlamp / Cascade Lights / Geometric Storm 1200x900 Suspended
Por Willowlamp
Price:
Finish:
Light source:
Supply Voltage:
Dimensiones (alto x ancho x profundidad): cm: 227x120x90 / inch: 89.37"x47.24"x35.43"
SKU: GEOSTORM-1200-S
Contact information
Información sobre "Ver el precio"
Descuento para empresas -15% ELBVW
Detalles del producto
ninguno
Light source:
Electrica 1: 18 x G4-Halogen 12V 10 Watt lamps (180W) or 18x G4-2W LEDs
Electrical 2: 11m LED striplight warm white (50W)
IP Rating: IP 52
Metallic and Colour finishes – specification:
Metal Frames: Brushed lasercut stainless steel.
Junction boxes: Brass base chrome plated.
CNC components: Solid brass components are all chrome-plated.
Electrical: Italian Imported high-quality electrical lamp holders and cables.
Oxidized finishes (Rust and Black) – specification:
Metal Frames: Laser-cut mild steel, chemically treated and sealed to match the chain finish.
Junction boxes: Brass base, chemically treated and sealed to match the chain finish.
CNC components: Solid brass base, chemically treated and sealed to match the chain finish.
Decorative ball-chain: Mild steel base, chemically treated and sealed to match the chain finish.
More Information