- Accueil
- Éclairage
- Lampes de table & lampadaires
- Lampadaires
- Elstead Lighting / Floor Lamps / Quinto 1 Light Floor Lamp - White Aged Brass
Elstead Lighting / Floor Lamps / Quinto 1 Light Floor Lamp - White Aged Brass
Cet article est également répertorié dans d'autres catégories.
Lampes de table & lampadaires / Lampadaires, Elstead Lighting / Elstead Lighting Floor Lamps
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Demander des informations |
| Remise entreprise | -15% | Code : | ELBVW |
![]() |
Détails du produit
aucun
RETIRING COLLECTION MODEL - CHECK STOCK AVAILABILITY. Quinto table lamps designed by Elstead Lighting. This portable has a two-tone painted and metal plated finish provides unique character in Grey/Polished Nickel.
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Family | Quinto |
| Finish | White Aged Brass |
| Build Materials | Mild steel |
| Suitable Location | Interior |
| Voltage | 220240 V, 50 Hz |
| Power Source | Plug |
| Class | Class I |
| Product Dimensions | H 1448 mm × W 250 mm × D 362 mm |
| Width | 250 mm |
| Fitting Height | 1448 mm |
| Projection (Depth) | 362 mm |
| Product Weight | 4.08 kg |
| Box Weight | 4.53 kg |
| Box Dimensions | 148.6 × 30.5 × 14 cm |
| Number of Lamps | 1 |
| Socket | E27 |
| Lamp(s) Included | No |
| Integrated LED | No |
| Maximum Wattage | 8 W |
| Dimmable | Compatible with dimmable smart lamps |
| Guarantee | 2-year guarantee |
| Pays de fabrication | Royaume-Uni |
|---|
Document PDF
Les clients ont aussi consulté
Archeo Venice Design / Floor lamps / 104.00
1 761,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Floor Lamps / Beveled Arcs 72″ 737420 768620
5 161,20 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Corbin Bronze / Floor Lamp / Monterey II F6032
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Alexandra F6010
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Arbre F6085
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Bella F6035
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Chesterfield F6025
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Medallion F6030
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Monterey I F6031
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Totem I F6040
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Totem II F6050
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Totem III F6060
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Totem IV F6070
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Alexandra A7010
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Alexandra A7020
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Deco Male D7051
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Medallion R7055
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Single Pole P7090
Check the priceCorbin Bronze / Floor Lamp / Two Pole P7080
Check the priceFine Art Handcrafted Lighting / Floor Lamps / Crystal Laurel 37″ 752915 775715
3 202,80 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Arturo Alvarez / Lampadaires / Bety Eco BECO03
1 005,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Arturo Alvarez / Lampadaires LED / Gea GE03
2 060,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Willowlamp / Floor Lamps / Circular Cropped Ø150
DEMANDER UN DEVIS
Arturo Alvarez / Lampadaires LED / V VV03
1 615,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Boyd Lighting / Floor Lamps / Pacific Heights 9892
DEMANDER UN DEVIS
Mariner / Lampadaires / Casted Bronze & Scholer crystal 19879.0
7 306,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Willowlamp / Floor Lamps / Circular Willow Ø280
DEMANDER UN DEVIS
Willowlamp / Floor Lamps / Circular Pod Ø150
DEMANDER UN DEVIS
Willowlamp / Floor Lamps / Scalloped Cropped Ø150
DEMANDER UN DEVIS
Willowlamp / Floor Lamps / Scalloped Willow Ø150
DEMANDER UN DEVIS
Willowlamp / Floor Lamps / Scalloped Loop Ø150
DEMANDER UN DEVIS
Arturo Alvarez / Lampes sur pied LED / Curvas CV03G
1 635,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Arturo Alvarez / Lampadaires LED / Africa AF03
9 911,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Formagenda / Floor Lamps / Chaplin D225
840,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Estro / Floor Lamps / Narciso L
2 900,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Estro / Floor Lamps / Soho Oring M
3 160,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Estro / Floor Lamps / Soho Oring L
3 650,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Estro / Floor Lamps / Vuvu Wood L
2 780,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Zava / Lampadaires / Meta
725,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Zava / Lampadaires / Cantiere
831,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Zava / Lampadaires / Andromeda
1 087,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Terzani / Lampes LED de table & lampadaires / Stream J65P
5 600,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Alma Light / Lampadaires / Deco LED 3550
750,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Alma Light / Lampadaires / Hotel 3540
833,50 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Alma Light / Lampadaires / Big Brother 3950
1 663,20 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Multiforme / Kia Ora P0725-5 / Floor lamp
DEMANDER UN DEVIS
Fabbian / Lampadaires / Stick F23 Cylinder
1 523,75 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Archeo Venice Design / Floor lamps / 601-2FL
3 218,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Archeo Venice Design / Floor lamps / 104 DOUBLE
2 380,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Moretti Luce / Lampadaires / Lumen 3100
735,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Callback
Contact us




























































