- Accueil
- Éclairage
- Plafonniers
- Suspensions & Lampes Suspendues
- Elstead Lighting / / Pearce 34"" Pendant with Aged Brass Ceiling Pan - Aged Brass with Ivory Shade
Elstead Lighting / / Pearce 34"" Pendant with Aged Brass Ceiling Pan - Aged Brass with Ivory Shade
Cet article est également répertorié dans d'autres catégories.
Plafonniers / Suspensions & Lampes Suspendues, Elstead Lighting / Elstead Lighting Pendants & Suspension Lights
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Demander des informations |
| Remise entreprise | -15% | Code : | ELBVW |
![]() |
Détails du produit
aucun
The Pearce pendant range with suspension wires is available in stock with a faux silk Ivory shade. Choose from 6 different size options with either a Polished Chrome or Aged Brass Ceiling pan and finial. A gloss white acrylic bottom diffuser is included. See our shade catalogue for more shade colours and customised option.
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Family | Pearce |
| Finish | Aged brass, ivory shade |
| Materials | Steel, faux silk |
| Shade | Diameter 864 mm × Depth 864 mm × Height 272 mm; Colour Ivory |
| Product dimensions | H 272 mm × D 864 mm; MinMax drop: 397 mm - 2171 mm |
| Product weight | 13.7 kg |
| Box dimensions | 93 x 93 x 55.5 cm |
| Box weight | 14.5 kg |
| Voltage | 220-240 V |
| Power source | Mains |
| Socket | E27 |
| Number of lamps | 7 |
| Maximum wattage | 60 W |
| Lamps included | No |
| Integrated LED | No |
| Dimmable | Compatible with dimmable lamps |
| Class | Class I |
| Warranty | 2 years (general) |
| Suitable location | Interior |
| Chain/Wire/Cord length | 2000 mm |
| Ceiling canopy | Aged brass; H 25 mm; Ø130 mm |
| Height adjustable | Adjustable on installation |
| Pays de fabrication | Royaume-Uni |
|---|
Document PDF
Les clients ont aussi consulté
Archeo Venice Design / Suspension lights / 101.DBV7
7 777,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Willowlamp / Island Lighting / Long Lantern Ø150
DEMANDER UN DEVIS
Willowlamp / Pendants & Suspension Lights / Lantern Ø400
DEMANDER UN DEVIS
Moretti Luce / Suspensions & Luminaires suspendus / Taverna 1005
525,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Moretti Luce / Suspensions & Luminaires suspendus / Taverna 1606
615,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Moretti Luce / Suspensions & Luminaires Suspendus / Galeone 1061
DEMANDER UN DEVIS
Moretti Luce / Suspensions & Lampes suspendues / Galeone 1112
554,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Moretti Luce / Suspension d'extérieur / Golfo 994 F
200,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Moretti Luce / Luminaires suspendus d'extérieur / Golfo 994
202,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Mariner / Suspensions & Luminaires suspendus / Brass & Venetian glass 19949.0
4 476,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Willowlamp / Chandeliers / Spiral Nebula Ø1000
DEMANDER UN DEVIS
Willowlamp / Chandeliers / Moonflower Ø1000 Suspended
DEMANDER UN DEVIS
Moretti Luce / Suspension d'extérieur / Patio 1356 T
263,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Boca do Lobo / Pendants & Suspension Lights / Newton
11 158,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Boca do Lobo / Pendants & Suspension Lights / Newton Eliptic
11 158,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Arctic Halo 30″ Round 878140
9 149,40 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Delphi 33.5″ Round 893240
15 422,40 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Archeo Venice Design / Suspension lights / 602CD
1 545,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Archeo Venice Design / Pendants & Suspension lights / 603CD
1 602,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Archeo Venice Design / Pendants & Suspension lights / 801 CD
1 301,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fabbian / Suspensions & Luminaires suspendus / Vicky D69 E03
884,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fabbian / Éclairage par spots / Cubetto D28 3 Lights GU10
592,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Arturo Alvarez / Suspensions / Ura composition UR04-3
1 792,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Arturo Alvarez / Suspensions / Ballet BA04-3
1 930,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Willowlamp / Chandelier / Fuschia Ø700 Suspended
DEMANDER UN DEVIS
Mariner / Suspensions & Luminaires suspendus / Casted Bronze 20000.0
3 400,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Mariner / Suspensions & Luminaires suspendus / Casted Bronze & Brass 18833.0
6 510,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Mariner / Suspensions & Luminaires Suspendus / Casted Bronze & Crystal 20130.0
6 854,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Baccarat / Ceiling Lamp / Mille Nuits Gold
DEMANDER UN DEVIS
Glass & Glass Murano / Suspension Lights / Fresco ART. 996/P
2 915,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 2 / S
7 700,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Pendant lamps / Liquidambar ART 3600/S3 & S4
3 820,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Pendant lamps / Liquidambar ART. 3600/S5
3 820,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1510/S
4 440,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1520/S
3 915,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1521/S
9 760,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1522/S
9 780,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1531/S
15 760,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. T.N.T. 1/S
8 845,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. T.N.T. 3/S
24 170,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. T.N.T. 4/S
39 960,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Reflections ART. 520/S
4 790,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Luxxu / Chandeliers / Majestic
15 590,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Reflections ART. 560F/S
2 450,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Reflections ART. 590F/S
6 150,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 4 / S
19 685,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 5 / S
39 935,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Sciabole 2 ART. 1820/S
8 265,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Estro / Pendants & Suspension Lights / Shaula M149
4 100,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Estro / Pendants & Suspension Lights / Enola M315/M316
2 500,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Callback
Contact us






























































