- Accueil
- Éclairage
- Lampes de table & lampadaires
- Lampes de table
- Elstead Lighting / Portable & Desk Lamps / Spin 1 Light Table Lamp - Grey
Elstead Lighting / Portable & Desk Lamps / Spin 1 Light Table Lamp - Grey
Cet article est également répertorié dans d'autres catégories.
Lampes de table & lampadaires / Lampes de table, Elstead Lighting / Elstead Lighting Table Lamps
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Demander des informations |
| Remise entreprise | -15% | Code : | ELBVW |
![]() |
Détails du produit
aucun
RETIRING COLLECTION MODEL - CHECK STOCK AVAILABILITY. Spin ceramic table lamp with Mid Grey Glaze and Polished Nickel accents. This portable includes a Dark Grey faux silk hard-backed shade. Made in England.
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Guarantee | 2 year guarantee |
| Suitable location | Interior |
| Voltage | 220-240 V, 50 Hz |
| Power source | Plug |
| Finish | Grey |
| Family | Spin |
| Product weight | 2.93 kg |
| Box weight | 3.26 kg |
| Box dimensions | 32 x 32 x 94.5 cm |
| Diameter | 300 mm |
| Overall height | 880 mm (with shade) |
| Product dimensions | H 880 mm, D 300 mm |
| Class | Class I |
| Base diameter | 210 mm |
| Base height | 550 mm |
| Materials | Porcelain |
| Shade top width | 260 mm |
| Shade diameter | 300 mm |
| Shade height | 300 mm |
| Shade colour | Dark Grey |
| Integrated LED | Yes |
| Lamps included | No |
| Maximum wattage | 60 W |
| Number of lamps | 1 |
| Socket | E27 |
| Dimmable | Compatible with dimmable smart lamps |
| Pays de fabrication | Royaume-Uni |
|---|
Document PDF
Les clients ont aussi consulté
Archeo Venice Design / Table lamps / 103.00
870,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Archeo Venice Design / Table lamps / 403.00
1 325,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Allegretto 32″ 784910
3 447,60 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Allegretto 33″ 793110
2 509,20 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Beveled Arcs 37″ 738210 769410
4 437,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Beveled Arcs 41″ 737810 769010
3 906,60 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Corbin Bronze / Table Lamp / Alexandra L5010
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Arbre L5033
Check the priceFine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Beveled Arcs 34″ 737910 769110
3 845,40 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Corbin Bronze / Table Lamp / Bella L5005
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Chesterfield L5022
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Eden Female L5049
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Eden Male L5030
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Fortezza I L5015
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Fortezza II L5016
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Mars L5071
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Medallion L5050
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Mesa I L5301
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Mesa II L5302
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Monterey I L5060
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Omega L5270
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Sierra L5070
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Tango L5271
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Totem I L5080
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Totem II L5090
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Totem III L5100
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Totem IV L5110
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Trinidad L5075
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Trumpet L5130
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Venus L5170
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Verona L5150
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Vessel L5160
Check the priceCorbin Bronze / Table Lamp / Wrap L5190
Check the priceFine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Castile 40″ 230710
2 203,20 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Castile 38″ 229710
2 835,60 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Crystal Laurel 31″ LSF 771510 778010
4 080,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Crystal Laurel 31″ RSF 758610 773210
4 080,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Eaton Place 31″ 606010
4 824,60 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Winter Palace 37″ 301810
4 875,60 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Fine Art Handcrafted Lighting / Table Lamps / Winter Palace 33″ 301610
4 192,20 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Willowlamp / Table Lamps / Circular Cropped Ø150
DEMANDER UN DEVIS
Moretti Luce / Lampes de table / Taverna 1616
297,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Boyd Lighting / Table Lamps / Pacific Heights Grand & Parlor 9890/9881
DEMANDER UN DEVIS
Boyd Lighting / Table Lamps / Kyoto 10200
DEMANDER UN DEVIS
Mariner / Lampes de table / Casted Bronze & Italian crystal 19901.0
1 526,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Mariner / Lampes de table / Casted Bronze & Scholer crystal 19698.0
5 440,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Mariner / Lampes de table / Casted Bronze & Scholer crystal 19900.0
3 478,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Mariner / Lampes de table / Casted Bronze & Alabaster 19239.1
1 992,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Mariner / Lampes de table / Casted Bronze & Alabaster 19306.1
1 828,00 €
Prix hors TVA
Prix hors TVA
Willowlamp / Table Lamps / Circular Willow Ø280
DEMANDER UN DEVIS
Callback
Contact us






























































