- Home
- Remont
- Pokrycia podłogowe / ścienne
- Mozaika
- Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
Tile Size: 20 x 20mm – 3/4”x 3/4” mm
Recommended grout:Fillgel plus 7705 azzurro iris
Ten artykuł jest również wymieniony w innych kategoriach.
Pokrycia podłogowe / ścienne / Mozaika, Bisazza / Bisazza Mosaico Jednolite Kolory
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Poproś o informacje |
| Rabat biznesowy | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
Szczegóły produktu
brak
The glow series is made up of glass tesserae that display a wavy surface with iridescent reflections. They are produced and colored with oxides that, fusing completely with the glass, allow the creation of pure colors. The wavy effect is obtained through the use of a special mold. The iridescence, instead, is achieved by spraying a chemical product on the incandescent glass tesserae that, reacting to the heat, produces this very sophisticated, elegant effect.
| Kraj produkcji | Włochy |
|---|---|
| Styl | Nowoczesny + Współczesny, Klasyczny + Tradycyjny |
Intended use
| Indoor floor | light traffic flooring (private residential rooms) |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Pool Installation System (cement adhesive Ad Hoc, latex Ultra, epoxy grout Pool eGrout). Not suitable for tiling pools with thermal waters, especially those with sulphur waters.
Technical informations
| Tile Size | 20 x 20mm – 3/4”x 3/4” |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 322 x 322mm – 12 11/16” x 12 11/16” |
| Tesserae per sheet | 225 |
| Joint | ~1,57mm – ~1/16” |
| Mesh/paper mounted | mesh / paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Mosaic collection | glow |
| Sheets per carton | 20 |
| Quantity per carton | 2,07 m2 – 22.282 SF |
Dokument PDF

Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Klienci oglądali również
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GM 20.54 (Le gemme)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Callback
Contact us























































