- Home
- Oświetlenie
- Lampy Sufitowe
- Żyrandole
- Patrizia Volpato / Chandeliers / Intrecci Handcrafted Murano Glass Swarovski 2085-12+6
Patrizia Volpato / Chandeliers / Intrecci Handcrafted Murano Glass Swarovski 2085-12+6
Ten artykuł jest również wymieniony w innych kategoriach.
Lampy Sufitowe / Żyrandole, Lampy Sufitowe / Kaskadowe Lampy, Patrizia Volpato / Patrizia Volpato Żyrandole, Patrizia Volpato / Patrizia Volpato Lampy Kaskadowe
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Poproś o informacje |
| Rabat biznesowy | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
| Project pricing on request | Zapytanie | |||
Szczegóły produktu
brak
A venetian chandelier with wide arms, fabric shades and multifaceted crystal or swarovski pendants. Available as clear or colored.
The arms are made of hand-blown murano glass, handcrafted by our master glassmakers one by one.
The bulb compartment allows the installation of any type and shape of led bulb found in the market.
Dimmable chandelier with the appropriate light bulbs purchasable separately, light bulbs are not included.
| Color available | Clear Murano glass, Coloured Murano glass |
|---|---|
| Finishes available | Matt gold frame, Polished chrome frame |
| Lampshade available | Black lampshade, Gold leaf lampshade, Pleated ivory lampshade, Silver lampshade |
| Pendants available | 30% lead crystal pendants, Swarovski Elements crystal pendants |
| Diameter available | 180 cm |
| Height available | 148 cm, 190 cm |
Mounting instructions always included in the packaging.
Suitable packaging for worldwide shipments.
Warranty period of 2 years from the date of purchase.
Spare parts always available, even 5 years after production ceases.
| Wymiary (wys. x szer. x gł.): | cm: 148 / inch: 58.27" |
|---|---|
| Kraj produkcji | Włochy |
| Styl | Nowoczesny + Współczesny, Klasyczny + Tradycyjny |
| Finish: | Gold, Chrome, White, Ivory |
| Ochrona własności intelektualnej: | IP 20 |
Klienci oglądali również
Willowlamp / Chandeliers / Elliptical Nebula Suspension 1600x600
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Mariner / Żyrandole / Casted Bronze & Venetian glass 19614.0
16 582,30 zł
bez VAT
bez VAT
Willowlamp / Cascade Lights / Droplet Ø700
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandelier / Flower of Life Ø500 Suspendet
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Flower Of Life Ø500 Ceiling Mounted
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Rose Looped Ø700 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Rose Straight Ø700 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Ngoma Drum Ø1000 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Three Tier Ø700 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Three Tier Ø1000 Mounted Chandelier
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Lily Buds 33.5″ Round 883940
68 374,60 zł
bez VAT
bez VAT
Willowlamp / Cascade Lights / WindChime Ø700 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / BigLove Clover Ø700 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Halo Ø1000 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / The Link Ø700 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Lotus Mandala Ø1000 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Crystal Mandala Ø1000 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / SecretLove Clover Ø400 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Island Lighting / Spiral Faraway Tree Single Chandelier
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Mandala NO.1 Ø1000 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Mandala NO.2 Ø1000 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Enchanted Faraway Tree 4 tier Chandelier
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Halo Ø1000 Ceiling Mounted
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Protea 500 Ø Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Protea Ø700 Ceiling Mounted
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Elliptical 3 Tier 1600x600 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / A-Peal 1 Tier Ø500 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / A-Peal 2 Tier Ø500 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Chandeliers / Moroccan Vase 1 Large Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Cascade Lights / Geometric Storm 1200x900 Suspended
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Lotus Mandala Ø1000 Ceiling Mounted
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Mandala NO.1 Ø1000 Ceiling Mounted
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Ngoma Drum Ø1000 Mounted
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Willowlamp / Semi-Flush Mounts / Rose Straight Ø700 Ceiling Mounted
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Italamp / LED Ceiling Lights / Tea 2392/PL
Check the priceFambuena / Lampy wiszące & lampy zwisające / Quarz LED 6054
7 853,88 zł
bez VAT
bez VAT
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1541/P
48 694,05 zł
bez VAT
bez VAT
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 13 / P
24 814,01 zł
bez VAT
bez VAT
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 14 / P
110 654,79 zł
bez VAT
bez VAT
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520/P
19 210,16 zł
bez VAT
bez VAT
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520F/P
21 523,87 zł
bez VAT
bez VAT
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 530/P
24 729,11 zł
bez VAT
bez VAT
Luxxu / Chandeliers / Waterfall Rectangular
47 675,17 zł
bez VAT
bez VAT
Callback
Contact us























































