- Home
- Renovering
- Golvbeläggningar / Väggbeklädnader
- Mosaik
- Bisazza / Mosaico - Blends / Ghiaia 12 (Opus romano)
Bisazza / Mosaico - Blends / Ghiaia 12 (Opus romano)
Tile Size: 11,5x11,5 mm mm
Colors:








Recommended grout:Fillgel plus 3305 grigio piombo
Den här artikeln finns också listad i andra kategorier.
Golvbeläggningar / Väggbeklädnader / Mosaik, Bisazza / Bisazza Mosaico Enfärgade
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Begär information |
| Företagsrabatt | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
Produktdetaljer
ingen
Solid coloured glass mosaic composed of beveled, randomly arranged square tesserae.
| Tillverkningsland | Italien |
|---|---|
| Stil | Modern + Samtida, Klassisk + Traditionell |
Intended use
| Indoor floor | floor coverings that are subject to severe pedestrian traffic |
|---|---|
| Outdoor floor | suitable 1 |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Pool Installation System (cement adhesive Ad Hoc, latex Ultra, epoxy grout Pool eGrout)
Technical informations
| Tile Size | 11,5x11,5 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 293x293 mm |
| Tesserae per sheet | 529 |
| Joint | ~1,5 mm |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7,5 Kg/m2 |
| Mosaic collection | opus romano |
| Sheets per carton | 15 |
| Quantity per carton | 1,29 m2 |
PDF-dokument
Bisazza / Mosaico - Blends / Daria 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Donna 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Cleofe 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Carla 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Carina 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Cosma 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Clara 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Antea 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Cora 12 (Opus romano)
BEGÄR OFFERT
Kunder tittade också på
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Callback
Contact us









































































































































