- Home
- Renovering
- Golvbeläggningar / Väggbeklädnader
- Mosaik
- Bisazza / Mosaico - Blends / Sabina (Variations)
Bisazza / Mosaico - Blends / Sabina (Variations)
Tile Size: 10x10 mm - 20x20 mm mm
Colors:






Recommended grout:Fillgel plus 7704 grigio azzurro
Den här artikeln finns också listad i andra kategorier.
Golvbeläggningar / Väggbeklädnader / Mosaik, Bisazza / Bisazza Mosaico Blends
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Begär information |
| Företagsrabatt | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
Produktdetaljer
| Tillverkningsland | Italien |
|---|---|
| Stil | Modern + Samtida, Klassisk + Traditionell |
Intended use
| Indoor floor | light traffic flooring (private residential rooms) |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Pool Installation System (cement adhesive Ad Hoc, latex Ultra, epoxy grout Pool eGrout). Not suitable for tiling pools with thermal waters, especially those with sulphur waters.
Technical informations
| Tile Size | 10x10 mm - 20x20 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 272x272 mm |
| Tesserae per sheet | - |
| Joint | ~1mm – ~3/64” |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Mosaic collection | variations |
| Sheets per carton | 10 |
| Quantity per carton | 0,68 m2 |
PDF-dokument

Bisazza / Mosaico - Blends / Cornelia (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Domizia (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Prisca (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Giustina (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Valeria (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Fabia (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Crispina (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Emilia (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Marzia (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Augusta (Variations)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Blends / Ottavia (Variations)
BEGÄR OFFERT
Kunder tittade också på
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
BEGÄR OFFERT
Callback
Contact us


































































