- Home
- Belysning
- Taklampor
- Ljuskronor
- Il Paralume Marina / Chandeliers / Classic / 2427CH12
Il Paralume Marina / Chandeliers / Classic / 2427CH12
Size:D. 120 cm x H 76 cm + 50 cm chain - Kg 26
Size Inc:D. 48"" x H 30"" + chain 19.18"" - Libbra 57
Metal:Gold 24K
Glass:Blue and Clear Gold
Bulbs:12 x E14 x LED
Den här artikeln finns också listad i andra kategorier.
Taklampor / Ljuskronor, Il Paralume Marina / Il Paralume Marina Ljuskronor
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Begär information |
| Företagsrabatt | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
| Project pricing on request | Förfrågan | |||
Produktdetaljer
ingen
| Size | D. 120 cm x H 76 cm + 50 cm chain - Kg 26 |
|---|---|
| Size Inc | D. 48"" x H 30"" + chain 19.18"" - Libbra 57 |
| Metal | Gold 24K |
| Glass | Blue and Clear Gold |
| Bulbs | 12 x E14 x LED |
A stunning Murano chandelier in deep blue with transparent gold decorations is an extraordinary work of art. Hand-blown glass takes intricate and detailed forms, while the deep blue captures the gaze, creating an atmosphere of mystery and luxury. The golden decorations, crafted with gold leaf or golden pigments, add a touch of elegance. This chandelier diffuses a magical light, transforming any space into a place of wonder and admiration.
| Mått (HxBxD): | cm: 76x120 / inch: 29.92"x47.24" |
|---|---|
| Tillverkningsland | Italien |
| Stil | Klassisk + Traditionell |
Kunder tittade också på
Mariner / Ljuskronor / Casted Bronze & Venetian glass 19614.0
42 329,95 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Willowlamp / Cascade Lights / Droplet Ø700
BEGÄR OFFERT
Willowlamp / Chandeliers / Three Tier Ø700 Suspended
BEGÄR OFFERT
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Lily Buds 33.5″ Round 883940
174 541,15 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Willowlamp / Chandeliers / Halo Ø1000 Suspended
BEGÄR OFFERT
Willowlamp / Chandeliers / The Link Ø700 Suspended
BEGÄR OFFERT
Willowlamp / Chandeliers / Protea 500 Ø Suspended
BEGÄR OFFERT
Italamp / LED Ceiling Lights / Tea 2392/PL
Check the priceFambuena / Pendlar & Takpendlar / Quarz LED 6054
20 048,75 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1541/P
124 302,24 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 13 / P
63 343,21 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 14 / P
282 470,60 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520/P
49 038,15 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520F/P
54 944,41 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 530/P
63 126,46 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Luxxu / Chandeliers / Waterfall Rectangular
121 701,32 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Callback
Contact us























































