- Home
- Belysning
- Taklampor
- Ljuskronor
- Il Paralume Marina / Chandeliers / Contemporary / 2273S1-L120
Il Paralume Marina / Chandeliers / Contemporary / 2273S1-L120
Size:L 120 cm x 60 cm x H 39 cm + steel cable ajustable; Kg 50
Size Inc:47.24"" x 60 cm 23.62"" x 15.35"" + adjustable steel cables; Libbra 95
Metal:Gold24k + reflector Inox steel
Glass:Triedro clear
Bulbs:Strip Led COB 15 W/m 24 V 3000°K POTENZA TOT 110 W
Den här artikeln finns också listad i andra kategorier.
Taklampor / Ljuskronor, Il Paralume Marina / Il Paralume Marina Ljuskronor
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Begär information |
| Företagsrabatt | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
| Project pricing on request | Förfrågan | |||
Produktdetaljer
ingen
| Size | L 120 cm x 60 cm x H 39 cm + steel cable ajustable; Kg 50 |
|---|---|
| Size Inc | 47.24"" x 60 cm 23.62"" x 15.35"" + adjustable steel cables; Libbra 95 |
| Metal | Gold24k + reflector Inox steel |
| Glass | Triedro clear |
| Bulbs | Strip Led COB 15 W/m 24 V 3000°K POTENZA TOT 110 W |
A truly one-of-a-kind chandelier, featuring a bold and contemporary design that becomes the centerpiece of any interior. Its flowing structure integrates a double LED strip, specifically designed to enhance the brilliance of the transparent Triedro glass elements, creating an intense, elegant, and highly scenic lighting effect. Thanks to its excellent illumination and refined style, this model is perfect for dining rooms, prestigious entrances, and modern living spaces, where design meets functionality. A perfect balance of luxury, light, and innovation, created for those who seek a sophisticated statement piece.
| Mått (HxBxD): | cm: 39x120x60 / inch: 15.35"x47.24"x23.62" |
|---|---|
| Tillverkningsland | Italien |
| Stil | Modern + Samtida |
Kunder tittade också på
Mariner / Ljuskronor / Casted Bronze & Venetian glass 19614.0
42 329,95 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Willowlamp / Cascade Lights / Droplet Ø700
BEGÄR OFFERT
Willowlamp / Chandeliers / Three Tier Ø700 Suspended
BEGÄR OFFERT
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Lily Buds 33.5″ Round 883940
174 541,15 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Willowlamp / Chandeliers / Halo Ø1000 Suspended
BEGÄR OFFERT
Willowlamp / Chandeliers / The Link Ø700 Suspended
BEGÄR OFFERT
Willowlamp / Chandeliers / Protea 500 Ø Suspended
BEGÄR OFFERT
Italamp / LED Ceiling Lights / Tea 2392/PL
Check the priceFambuena / Pendlar & Takpendlar / Quarz LED 6054
20 048,75 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1541/P
124 302,24 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 13 / P
63 343,21 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 14 / P
282 470,60 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520/P
49 038,15 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520F/P
54 944,41 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 530/P
63 126,46 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Luxxu / Chandeliers / Waterfall Rectangular
121 701,32 kr
exkl. moms.
exkl. moms.
Callback
Contact us
























































