- Home
- Belysning
- Taklampor
- Ljuskronor
- Il Paralume Marina / Chandeliers / Contemporary / 2319D112
Il Paralume Marina / Chandeliers / Contemporary / 2319D112
Begär information |
| Företagsrabatt | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
| Project pricing on request | Förfrågan | |||
| Size | D. 112 cm x H 110cm (+ steel cable ajustable 50 cm) ; Kg 120 |
|---|---|
| Size Inc | D. 44.1"" x H 43.3"" (+ steel cable adjustable 19.7""); Libbra 264.6 |
| Metal | ORO 24 - 24K gold colour |
| Lampshade | Clear Glass |
| Bulbs | 13xG9xled |
Timeless elegance transformed into light. The Regalis Chandelier is a creation of extraordinary charm and prestige, designed for grand spaces such as living rooms, halls, and reception areas. The metal structure, enhanced by a 24K gold-plated galvanic finish, gracefully supports a cascade of glass elements, shaped in the distinctive trihedral form with a 45° cut tip. Each glass element reflects and diffuses light in a unique way, creating a play of reflections and transparencies that fills the space with radiant sophistication. Balanced proportions and visual lightness make this chandelier a statement piece of elegance and style, combining grandeur with refined delicacy. With a diameter of 112 cm and a total height of 110 cm, the chandelier’s layered design exudes both scenic impact and perfect harmony. The 13 LED G9 light sources ensure brilliant, even illumination, highlighting the purity of the glass and the richness of the gold finish. A luminous masterpiece that celebrates the art of glass and metal in a symphony of light, refinement, and grace.
| Mått (HxBxD): | cm: 110x112 / inch: 43.31"x44.09" |
|---|---|
| Tillverkningsland | Italien |
| Stil | Modern + Samtida |
Kunder tittade också på
Mariner / Ljuskronor / Casted Bronze & Venetian glass 19614.0
exkl. moms.
Willowlamp / Cascade Lights / Droplet Ø700
Willowlamp / Chandeliers / Three Tier Ø700 Suspended
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Lily Buds 33.5″ Round 883940
exkl. moms.
Willowlamp / Chandeliers / Halo Ø1000 Suspended
Willowlamp / Chandeliers / The Link Ø700 Suspended
Willowlamp / Chandeliers / Protea 500 Ø Suspended
Italamp / LED Ceiling Lights / Tea 2392/PL
Check the priceFambuena / Pendlar & Takpendlar / Quarz LED 6054
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1541/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 13 / P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 14 / P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520F/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 530/P
exkl. moms.
Luxxu / Chandeliers / Waterfall Rectangular
exkl. moms.
























































