- Home
- Belysning
- Taklampor
- Ljuskronor
- Il Paralume Marina / Chandeliers / Contemporary / 2506
Il Paralume Marina / Chandeliers / Contemporary / 2506
Begär information |
| Företagsrabatt | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
| Project pricing on request | Förfrågan | |||
| Size | D. 100 cm x H 50 cm (steel cable ajustable 100 cm); Kg 35 |
|---|---|
| Size Inc | D. 39.4” x H 19.7” (steel cable adjustable 39.4”); 77.2 lb |
| Packaging size | 1 pallet 100x100xH50 cm; Kg 50 |
| Metal | Gold 24K |
| Bulbs | Strip led 14,4w/m 24v 3000°K ; 200W 18.000 lm |
Galaxy – Circular Ring Chandelier Galaxy is a modern and striking chandelier composed of circular metal rings with a 24K gold finish, offering a refined and contemporary look. The rings can be adjusted in height using steel suspension cables, allowing you to create your own customized composition and a dynamic visual effect. The pre-installed LED strips emit a soft downward light, providing comfortable and pleasant illumination without glare. Available in other metal finishes upon request, to perfectly match different styles and interior designs. Dimensions: Maximum diameter Ø 100 cm (˜ 39.4”) Height 50 cm (˜ 19.7”) – adjustable via steel cables. A bold and sophisticated lighting statement, ideal for modern interiors, living spaces, and contract environments, where light becomes a form of art and movement.
| Mått (HxBxD): | cm: 50x100 / inch: 19.69"x39.37" |
|---|---|
| Tillverkningsland | Italien |
| Stil | Modern + Samtida |
Kunder tittade också på
Mariner / Ljuskronor / Casted Bronze & Venetian glass 19614.0
exkl. moms.
Willowlamp / Cascade Lights / Droplet Ø700
Willowlamp / Chandeliers / Three Tier Ø700 Suspended
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Lily Buds 33.5″ Round 883940
exkl. moms.
Willowlamp / Chandeliers / Halo Ø1000 Suspended
Willowlamp / Chandeliers / The Link Ø700 Suspended
Willowlamp / Chandeliers / Protea 500 Ø Suspended
Italamp / LED Ceiling Lights / Tea 2392/PL
Check the priceFambuena / Pendlar & Takpendlar / Quarz LED 6054
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1541/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 13 / P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 14 / P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520F/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 530/P
exkl. moms.
Luxxu / Chandeliers / Waterfall Rectangular
exkl. moms.























































