- Home
- Belysning
- Taklampor
- Ljuskronor
- Patrizia Volpato / Chandeliers / Vertigo Handcrafted Swarovski Crystal 24 Karat Gold
Patrizia Volpato / Chandeliers / Vertigo Handcrafted Swarovski Crystal 24 Karat Gold
Ceiling lamp with a contemporary and refined design that perfectly adapts to the following home environments: kitchen, living room, lounge and bedroomavailable in galvanic 24 karat gold finish and swarovski crystals
Begär information |
| Företagsrabatt | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
| Project pricing on request | Förfrågan | |||
Ceiling lamp modern with swarovski crystals.
The metal frame, is available refined with a galvanic 24 karat gold finish, the lampshade is decorated with gold leaf hancrafted by our artisans.
Swarovski crystal with a perfect straight cut, for an impeccable effect of pure light and brightness.
The bulb compartment allows the installation of any type and shape of led bulb found in the market.
Dimmable suspension lamp with the appropriate light bulbs purchasable separately, light bulbs are not included.
Product 100% made in italy.
Mounting instructions always included in the packaging.
Suitable packaging for worldwide shipments.
Warranty period of 2 years from the date of purchase.
Spare parts available even 5 years after production ceases.
| Mått (HxBxD): | cm: 60x58 / inch: 23.62"x22.83" |
|---|---|
| Tillverkningsland | Italien |
| Stil | Modern + Samtida, Klassisk + Traditionell |
| IP-skydd: | IP 20 |
| Color available | Swarovski Elements® pendants |
|---|---|
| Finishes available | Chrome frame, Gold frame |
| Lampshade available | Golden leaf shade |
| Diameter available | 58 cm |
| Height available | 60 cm |
Kunder tittade också på
Mariner / Ljuskronor / Casted Bronze & Venetian glass 19614.0
exkl. moms.
Willowlamp / Cascade Lights / Droplet Ø700
Willowlamp / Chandeliers / Three Tier Ø700 Suspended
Fine Art Handcrafted Lighting / Pendant Lights / Lily Buds 33.5″ Round 883940
exkl. moms.
Willowlamp / Chandeliers / Halo Ø1000 Suspended
Willowlamp / Chandeliers / The Link Ø700 Suspended
Willowlamp / Chandeliers / Protea 500 Ø Suspended
Italamp / LED Ceiling Lights / Tea 2392/PL
Check the priceFambuena / Pendlar & Takpendlar / Quarz LED 6054
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Naga 1 ART. 1541/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 13 / P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Chandeliers / Ghirigori ART. E.H.F. 14 / P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 520F/P
exkl. moms.
Glass & Glass Murano / Semi-Flush Mounts / Reflections ART. 530/P
exkl. moms.
Luxxu / Chandeliers / Waterfall Rectangular
exkl. moms.

























































