Inspired by the Latin concept of the triad, 'Trias' celebrates the symbolism of the number three, an expression of balance and harmony. In numerology, the number three represents perfection and completeness, and this philosophy is reflected in the lamp's structure, where three alabaster elements interact, creating a balanced and sophisticated composition. The alabaster elements find perfect harmony through a central connection: a metal sphere that unites and enhances the relationship between the forms.
SKU TRIAS-FL-D30
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 155x30 / inch: 61.02""x11.81"" |
|---|---|
| Height | 155 cm (61.02"") |
| Diameter | 30 cm (11.81"") |
| Power cable length | 150 cm (59.06"") |
Light Specifications
| Light source | 8x Strip LED, 24V, max. 35W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ONOFF inside the lamp |
On request
| Color temperature (CCT) | 2700K-4000K |
|---|
Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.








































