Wall light with Led light made in brass. Made with a vertical curved fixed arm where the lamp shade is suspended, on a rectangular base and a Led light, on a 20cm flex with switch. This elegant wall light next to bed gives an ambiance or direct light. Possibility of a second switch on demand. Available in black patina. Presented lamp shade in white cotton chintz in a square shape (see other available shapes and colours)
| Reference: | AL106 |
|---|---|
| Height with lamp shade: | 36 cm |
| Width with lamp shade: | 14 cm |
| Depth with shade: | 23 cm |
| Number of lamp shades: | 1 |
| Base shape: | Rectangular |
| Base size: | 12x24 cm |
| Flex length: | 20 cm |
| Materials: | Brass |
| Max. power: | 8W Led + 3W Led intégrée |
| Standard: | CE IP20 |
| Electrical class: | 1 - | |
| Socket: | E27 |
| Switch: | Rocker switch |
| Wiring: | Bipolar + earthed |
| Finition(s) |
![]() ![]() |
Suggested shade
| Reference: | 15.15x15x15 |
|---|---|
| Height: | 15 cm |
| Materials: | Chintz cotton |
| Socket: | E27 |

Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.

























