- Accueil
- Rénovation
- Revêtements sols / murs
- Mosaïques
- Bisazza / Mosaico - Blends / Giustina (Variations)
Bisazza / Mosaico - Blends / Giustina (Variations)
Tile Size: 10x10 mm - 20x20 mm mm
Colors:






Recommended grout:Fillgel plus 6603 viola porpora
Cet article est également répertorié dans d'autres catégories.
Revêtements sols / murs / Mosaïques, Bisazza / Bisazza Mosaico Mélanges
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Demander des informations |
| Remise entreprise | -15% | Code : | ELBVW |
![]() |
Détails du produit
| Pays de fabrication | Italie |
|---|---|
| Style | Moderne et contemporain, Classique et traditionnel |
Intended use
| Indoor floor | light traffic flooring (private residential rooms) |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Pool Installation System (cement adhesive Ad Hoc, latex Ultra, epoxy grout Pool eGrout). Not suitable for tiling pools with thermal waters, especially those with sulphur waters.
Technical informations
| Tile Size | 10x10 mm - 20x20 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 272x272 mm |
| Tesserae per sheet | - |
| Joint | ~1mm – ~3/64” |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Mosaic collection | variations |
| Sheets per carton | 10 |
| Quantity per carton | 0,68 m2 |
Document PDF
Bisazza / Mosaico - Blends / Cornelia (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Domizia (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Prisca (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Valeria (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Fabia (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Crispina (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Emilia (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Sabina (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Marzia (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Augusta (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Blends / Ottavia (Variations)
DEMANDER UN DEVIS
Les clients ont aussi consulté
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
DEMANDER UN DEVIS
Callback
Contact us



































































