- Home
- Remont
- Pokrycia podłogowe / ścienne
- Mozaika
- Bisazza / Mosaico - Blends / Emilia (Variations)
Bisazza / Mosaico - Blends / Emilia (Variations)
Tile Size: 10x10 mm - 20x20 mm mm
Colors:






Recommended grout:Fillgel plus 1103 bianco neve
Ten artykuł jest również wymieniony w innych kategoriach.
Pokrycia podłogowe / ścienne / Mozaika, Bisazza / Bisazza Mosaico Mieszanki
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Poproś o informacje |
| Rabat biznesowy | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
Szczegóły produktu
| Kraj produkcji | Włochy |
|---|---|
| Styl | Nowoczesny + Współczesny, Klasyczny + Tradycyjny |
Intended use
| Indoor floor | light traffic flooring (private residential rooms) |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Pool Installation System (cement adhesive Ad Hoc, latex Ultra, epoxy grout Pool eGrout). Not suitable for tiling pools with thermal waters, especially those with sulphur waters.
Technical informations
| Tile Size | 10x10 mm - 20x20 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 272x272 mm |
| Tesserae per sheet | - |
| Joint | ~1mm – ~3/64” |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Mosaic collection | variations |
| Sheets per carton | 10 |
| Quantity per carton | 0,68 m2 |
Dokument PDF

Bisazza / Mosaico - Blends / Cornelia (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Domizia (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Prisca (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Giustina (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Valeria (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Fabia (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Crispina (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Sabina (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Marzia (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Augusta (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Ottavia (Variations)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Klienci oglądali również
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Callback
Contact us


































































