- Home
- Remont
- Pokrycia podłogowe / ścienne
- Mozaika
- Bisazza / Mosaico - Blends / Olivina (The crystal collection)
Bisazza / Mosaico - Blends / Olivina (The crystal collection)
Tile Size: 10x10 mm mm
Colors:






Recommended grout:Fillgel plus 8806 verde olivo
Ten artykuł jest również wymieniony w innych kategoriach.
Pokrycia podłogowe / ścienne / Mozaika, Bisazza / Bisazza Mosaico Mieszanki
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Poproś o informacje |
| Rabat biznesowy | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
Szczegóły produktu
brak
Glass mosaic composed of beveled, randomly arranged square tesserae. The crystals present in the blend are made by swarovski®. These crystals are exclusive to bisazza in terms of cut and colour.
| Kraj produkcji | Włochy |
|---|---|
| Styl | Nowoczesny + Współczesny, Klasyczny + Tradycyjny |
Intended use
| Indoor floor | not suitable |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | not suitable |
| Indoor wall | suitable 1 |
| Outdoor wall | not suitable |
| Shower | not suitable |
1Bisazza reccomends using Epoxy Installation Kit (epoxy adhesive eGlue, epoxy grout Fillgel Plus)
Technical informations
| Tile Size | 10x10 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 322 x 322mm – 12 11/16” x 12 11/16” |
| Tesserae per sheet | 900 |
| Joint | ~0,76mm – ~1/4” |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Mosaic collection | the crystal collection |
| Sheets per carton | 10 |
| Quantity per carton | 1,03 m2 – 11.141 SF |
Dokument PDF
Bisazza / Mosaico - Blends / New Bronzite (The crystal collection)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Labradorite (The crystal collection)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Calcedonio (The crystal collection)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Quarzite (The crystal collection)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Sodalite (The crystal collection)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Ematite (The crystal collection)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Blends / Rodonite (The crystal collection)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Klienci oglądali również
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Callback
Contact us































































