- Home
- Remont
- Pokrycia podłogowe / ścienne
- Mozaika
- Bisazza / Mosaico - Shading blends / New Gelsomino
Bisazza / Mosaico - Shading blends / New Gelsomino
Tile Size: 10x10 mm mm
Shading blend total height:


Colors:
















Recommended grout:Fillgel plus 1104 neutro base
Ten artykuł jest również wymieniony w innych kategoriach.
Pokrycia podłogowe / ścienne / Mozaika, Bisazza / Bisazza Mosaico Mieszanki odcieni
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Poproś o informacje |
| Rabat biznesowy | -15% | Kod: | ELBVW |
![]() |
Szczegóły produktu
brak
The new gelsomino shading blend is a sequence of mosaic blends arranged in a gradation from light to dark, made with 10x10 mm glass tiles. The shading blend is made up of 8 sheets, with two mixes per sheet (mix 1, mix 2, etc.), For a total of 16 mixes and an overall height of 259 cm. The individual mixes of the standard shading blends can be sold per sqm. This item is sold by the module. Module dimensions: 0.32x2.588 m (0.83 sq. m). For any customizations, click on “Request information”.
| Kraj produkcji | Włochy |
|---|---|
| Styl | Nowoczesny + Współczesny, Klasyczny + Tradycyjny |
Intended use
| Indoor floor | light traffic flooring (private residential rooms) 2 |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable 2 |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable 2 |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Epoxy Pool Installation System (epoxy adhesive eGlue, epoxy grout Pool eGrout) 2Bisazza reccomends using Epoxy Installation Kit (epoxy adhesive eGlue, epoxy grout Fillgel Plus)
Technical informations
| Tile Size | 10x10 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 322 x 322mm – 12 11/16” x 12 11/16” |
| Tesserae per sheet | 900 |
| Joint | ~0,76mm – ~1/4” |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Sheets per carton | 8 |
| Quantity per carton | 0,83 m2 |
Klienci oglądali również
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
ZAPYTAJ O WYCENĘ
Callback
Contact us























































