Wall light with Led light made in brass. Made with a 30cm flex on an embedded rectangular plate, with switch. This reading wall light gives a sober and elegant design, and an efficient direct light. Available in black or matt gold patina, and in nickel or brushed nickel
| Reference: | AL44INT |
|---|---|
| Plate shape: | Rectangular |
| Plate dimension: | 6x9 cm |
| Flex length: | 30 cm |
| Materials: | Brass |
| Max. power: | 3W Led intégrée |
| Standard: | CE IP20 |
| Electrical class: | 1 - | |
| Switch: | Rocker switch |
| Wiring: | Bipolar + earthed |
| Finition(s) |
![]() ![]() ![]() ![]() |
See more Catalog products
Callback
Do you need support? Our team would be happy to answer your questions.
We will get back to you within 24 hours.
Contact us
Do you need support? Our team is available to help answer questions.
We will get back to you within 24 hours.
Monday through Saturday (except Austrian public holidays)
Email Us: Simply send us an email at info@select-interiorworld.com or fill in the form below.
































