- Inicio
- Reformas
- Revestimientos Para Suelos / Paredes
- Mosaicos
- Bisazza / Mosaico - Blends / Sabina (Variations)
Bisazza / Mosaico - Blends / Sabina (Variations)
Tile Size: 10x10 mm - 20x20 mm mm
Colors:






Recommended grout:Fillgel plus 7704 grigio azzurro
Este artículo también figura en otras categorías.
Revestimientos Para Suelos / Paredes / Mosaicos, Bisazza / Bisazza Mosaico Mezclas
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Solicitar información |
| Descuento para empresas | -15% | Código: | ELBVW |
![]() |
Detalles del producto
| País de fabricación | Italia |
|---|---|
| Estilo | Moderno + Contemporáneo, Clásico + Tradicional |
Intended use
| Indoor floor | light traffic flooring (private residential rooms) |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Pool Installation System (cement adhesive Ad Hoc, latex Ultra, epoxy grout Pool eGrout). Not suitable for tiling pools with thermal waters, especially those with sulphur waters.
Technical informations
| Tile Size | 10x10 mm - 20x20 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 272x272 mm |
| Tesserae per sheet | - |
| Joint | ~1mm – ~3/64” |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Mosaic collection | variations |
| Sheets per carton | 10 |
| Quantity per carton | 0,68 m2 |
Documento PDF

Bisazza / Mosaico - Blends / Cornelia (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Domizia (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Prisca (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Giustina (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Valeria (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Fabia (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Crispina (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Emilia (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Marzia (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Augusta (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Blends / Ottavia (Variations)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Los clientes también vieron
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Callback
Contact us


































































