- Inicio
- Reformas
- Revestimientos Para Suelos / Paredes
- Mosaicos
- Bisazza / Mosaico - Shading blends / New Fiordaliso
Bisazza / Mosaico - Shading blends / New Fiordaliso
Tile Size: 10x10 mm mm
Shading blend total height:


Colors:
















Recommended grout:Fillgel plus 7701 azzurro cielo
Este artículo también figura en otras categorías.
Revestimientos Para Suelos / Paredes / Mosaicos, Bisazza / Bisazza Mosaico Mezclas de sombreado
Request Quote
Quote item
Email Enquiry
Quote item
Solicitar información |
| Descuento para empresas | -15% | Código: | ELBVW |
![]() |
Detalles del producto
ninguno
The new fiordaliso shading blend is a sequence of mosaic blends arranged in a gradation from light to dark, made with 10x10 mm glass tiles. The shading blend is made up of 8 sheets, with two mixes per sheet (mix 1, mix 2, etc.), For a total of 16 mixes and an overall height of 259 cm. The individual mixes of the standard shading blends can be sold per sqm. This item is sold by the module. Module dimensions: 0.32x2.588 m (0.83 sq. m). For any customizations, click on “Request information”.
| País de fabricación | Italia |
|---|---|
| Estilo | Moderno + Contemporáneo, Clásico + Tradicional |
Intended use
| Indoor floor | light traffic flooring (private residential rooms) |
|---|---|
| Outdoor floor | not suitable |
| Swimmingpool and SPA | suitable 1 |
| Indoor wall | suitable |
| Outdoor wall | suitable 1 |
| Shower | suitable 1 |
1for exteriors, swimming pools and humid areas (Turkish bath) use Epoxy Installation Kit
Technical informations
| Tile Size | 10x10 mm |
|---|---|
| Thickness | 4mm – 5/32” |
| Sheet size | 322 x 322mm – 12 11/16” x 12 11/16” |
| Tesserae per sheet | 900 |
| Joint | ~0,76mm – ~1/4” |
| Mesh/paper mounted | paper |
| Weight | 7 kg/m2 – 1.43 LB/SF |
| Sheets per carton | 8 |
| Quantity per carton | 0,83 m2 |
Los clientes también vieron
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 05 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 02 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 07 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 03 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 12 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 13 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 17 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 01 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 16 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 11 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 18 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 15 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 08 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 10 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 09 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 06 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 14 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / CN 04 (Canvas)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 10 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 35 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 87 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 32 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 09 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 15 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 70 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 55 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 42 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 22 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 13 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / FL 23 (Flow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 04 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 11 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 09 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 13 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 01 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 12 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 07 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GW 02 (Glow)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 06 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 08 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 04 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 12 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 03 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 01 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 11 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 13 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 07 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 10 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 02 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Bisazza / Mosaico - Solid colors / GL 09 (Gloss)
SOLICITAR PRESUPUESTO
Callback
Contact us























































