The 'Chaos' collection is inspired by the idea of movement and dynamism, reflecting the beauty of disorder. This lamp features asymmetrical shapes that capture attention, creating a striking visual effect. Each piece is designed to interact with light in unique ways, bringing a sense of vitality to any space.
SKU CHAOS-CL-D100
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 20.5x100 / inch: 8.07""x39.37"" |
|---|---|
| Diameter | cm: 100 / inch: 39.37"" |
| Height | cm: 20.5 / inch: 8.07"" |
| Rosette | cm: D.10 x H.2 / inch: D.3.94""xH.0.79"" |
Light Specifications
| Light source | 5x Strip LED, 24V, 93.5W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ONOFF (included) |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
Weitere Produkte aus Katalog
Zurückrufen
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
KONTAKT - FORMULAR
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.



























