The 'Hikari' collection is inspired by light, a symbol of hope and vitality. The lamps in this collection are designed to diffuse a warm, enveloping light, creating a relaxing and positive atmosphere. The materials chosen reflect this luminosity, making each piece not only functional but also a decorative element that enriches any space.
SKU HIKARI-H40
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 40x15x10 / inch: 15.75""x5.91""x3.94"" |
|---|
| Width | 15 cm (5.91"") |
|---|
| Depth | 10 cm (3.94"") |
|---|
| Height | 40 cm (15.75"") |
|---|
Light Specifications
| Light source | 2x G9 LED ONOFF, 230V |
|---|
On request
SKU HIKARI-H60
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 60x15x10 / inch: 23.62""x5.91""x3.94"" |
|---|
| Width | 15 cm (5.91"") |
|---|
| Depth | 10 cm (3.94"") |
|---|
| Height | 60 cm (23.62"") |
|---|
Light Specifications
| Light source | 2x G9 LED ONOFF, 230V |
|---|
On request
SKU HIKARI-H80
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 80x15x10 / inch: 31.5""x5.91""x3.94"" |
|---|
| Width | 15 cm (5.91"") |
|---|
| Depth | 10 cm (3.94"") |
|---|
| Height | 80 cm (31.5"") |
|---|
Light Specifications
| Light source | 4x G9 LED ONOFF, 230V |
|---|
On request