The 'Kendo' collection draws inspiration from Japanese martial arts, reflecting discipline and elegance. The lamps feature minimalist designs and clean shapes, embodying the essence of Japanese tradition. Each piece is designed to add a touch of sophistication to any space, maintaining a strong connection to Eastern culture.
SKU KENDO-WL-2-H34
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 34x14x12.8 / inch: 13.39""x5.51""x5.04"" |
|---|
| Height | 34 cm / 13.39"" |
|---|
| Width | 14 cm / 5.51"" |
|---|
| Depth | 12.8 cm / 5.04"" |
|---|
Light Specifications
| Light source | 1x Strip LED, 24V, 4.5W |
|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
|---|
| Driver | ONOFF (included in the lamp) |
|---|
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
|---|
SKU KENDO-WL-2-H54
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 54x14x12.8 / inch: 21.26""x5.51""x5.04"" |
|---|
| Height | 54 cm / 21.26"" |
|---|
| Width | 14 cm / 5.51"" |
|---|
| Depth | 12.8 cm / 5.04"" |
|---|
Light Specifications
| Light source | 1x Strip LED, 24V, 9W |
|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
|---|
| Driver | ONOFF (included in the lamp) |
|---|
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
|---|
SKU KENDO-WL-2-H74
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 74x14x12.8 / inch: 29.13""x5.51""x5.04"" |
|---|
| Height | 74 cm / 29.13"" |
|---|
| Width | 14 cm / 5.51"" |
|---|
| Depth | 12.8 cm / 5.04"" |
|---|
Light Specifications
| Light source | 1x Strip LED, 24V, 13W |
|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
|---|
| Driver | ONOFF (included in the lamp) |
|---|
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
|---|