Ophion was the first king of the Titans and the heavens, a figure shrouded in mystery about whom little is known. His greatness has always been associated with that of his wife Eurynome, and his life was marked by this unbreakable bond. Similarly, this series is composed of horizontal and vertical lines delicately intertwined with precious alabaster spheres.
SKU OFIONE-DPE-L80
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 68.2x85 / inch: 26.85""x33.46"" |
|---|---|
| Height | 68.2 cm (26.85"") |
| Length | 80 cm (31.5"") |
| Depth | 85 cm (33.46"") |
| Total hanging height (max) | max 300 cm (118.11"") |
| Canopy | 2x D.10 x H.2 cm |
Light Specifications
| Light source | 6x G9 LED, ON/OFF, 230V |
|---|
On request
| Driver | TRIAC - DALI |
|---|
Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.



















































