The 'Tsuki' collection is inspired by the moon and its luminosity, evoking tranquility and introspection. The lamps in this collection feature rounded shapes and materials that reflect light softly and delicately, creating a serene and relaxing atmosphere. Each piece is designed to bring a touch of poetry and beauty to any space.
SKU TSUKI-D25
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 25x6.5 / inch: 9.84""x2.56"" |
|---|---|
| Diameter | 25 cm (9.84"") |
| Depth | 6.5 cm (2.56"") |
Light Specifications
| Light source | 2x Strip LED, 24V, 11W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF (included in the lamp) |
On request
| Color temperature (CCT) | 2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
SKU TSUKI-D30
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 30x6.5 / inch: 11.81""x2.56"" |
|---|---|
| Diameter | 30 cm (11.81"") |
| Depth | 6.5 cm (2.56"") |
Light Specifications
| Light source | 2x Strip LED, 24V, 11W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF (included in the lamp) |
On request
| Color temperature (CCT) | 2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
SKU TSUKI-D35
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 35x6.5 / inch: 13.78""x2.56"" |
|---|---|
| Diameter | 35 cm (13.78"") |
| Depth | 6.5 cm (2.56"") |
Light Specifications
| Light source | 2x Strip LED, 24V, 11W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF (included in the lamp) |
On request
| Color temperature (CCT) | 2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
See more Catalog products
HAKUYORU-PE-H30, HAKUYORU-PE-H40, HAKUYORU-PE-H50
Callback
Do you need support? Our team would be happy to answer your questions.
We will get back to you within 24 hours.
Contact us
Do you need support? Our team is available to help answer questions.
We will get back to you within 24 hours.
Monday through Saturday (except Austrian public holidays)
Email Us: Simply send us an email at info@select-interiorworld.com or fill in the form below.

































