RETIRING COLLECTION MODEL - CHECK STOCK AVAILABILITY. The Garden Zone Collect & Connect system is incredibly simple and safe to use, allowing up to 12 fittings to be connected together over a distance of 30m. With a comprehensive selection of fittings, you will find the ideal solution for any landscaping requirement. These fittings are guaranteed for 5 years against structural failure and the LED modules are guaranteed for 2 years.
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Product family | Ambleside |
| Finish | Anodised Aluminium |
| Material | Aluminium |
| IP rating | IP54 |
| Suitable for | Exterior |
| Voltage | 12 V |
| Power source | Low voltage |
| Integrated LED | Yes |
| Lamp(s) included | 1 integrated LED module (6 x 0.1 W) |
| Maximum wattage | 6 x 0.1 W (total 0.6 W) |
| Number of lamps | 1 |
| Socket | Integrated LED |
| Dimmable | Not dimmable |
| Guarantee | 5-year anti-corrosion guarantee |
| Product weight | 0.3 kg |
| Box weight | 0.45 kg |
| Diameter | 30 mm |
| Fitting height | 73 mm (spike: 350 mm) |
| Product dimensions | H: 73 mm (spike: 350 mm) D: 30 mm |
| Box dimensions | 6 x 6 x 43 cm |
Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.





















