The 'Aphrodite' collection draws inspiration from the goddess of love and beauty. Each lamp is designed to evoke a sense of elegance and refinement, combining soft shapes and precious materials. The meticulous details and soft lighting create enchanting atmospheres, making each piece a unique furnishing element.
SKU AFRODITE-DPE-L85
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 65x80 / inch: 25.59""x31.5"" |
|---|---|
| Length | 85 cm / 33.46"" |
| Depth | 80 cm / 31.5"" |
| Height | 65 cm / 25.59"" |
| Maximum hanging height | max 300 cm / 118.11"" |
| Canopy | 2x D.10 x H.2 cm |
Light Specifications
| Light source | 6x G9 LED ONOFF, 230V |
|---|
On request
| Driver | TRIAC - DALI |
|---|
See more Catalog products
YUBIWA-PE-4-D30, YUBIWA-PE-4-D40, YUBIWA-PE-4-D50, YUBIWA-PE-4-D64
URANO-PE-1-D120, URANO-PE-1-D60, URANO-PE-1-D80
URANO-PE-2-D60, URANO-PE-2-D80, URANO-PE-2-D120
Callback
Do you need support? Our team would be happy to answer your questions.
We will get back to you within 24 hours.
Contact us
Do you need support? Our team is available to help answer questions.
We will get back to you within 24 hours.
Monday through Saturday (except Austrian public holidays)
Email Us: Simply send us an email at info@select-interiorworld.com or fill in the form below.
























































