The 'Fuji' lamp represents the heart of the collection, where glass and alabaster blend in perfect balance, playing with volumes and light to create an elegant and contemporary atmosphere. The combination of the delicacy of glass and the solidity of alabaster creates a distinctive object, capable of telling a story of tradition and innovation.
SKU FUJI-SU-D45
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 123x45 / inch: 48.43""x17.72"" |
|---|---|
| Diameter | 45 cm / 17.72"" |
| Height | 123 cm / 48.43"" |
| Ceiling rose | D.15 x H.5 cm / D.5.91"" x H1.97"" |
Light Specifications
| Light source | 2x Module LED, 200mA, 12W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ONOFF (included in ceiling rose) |
On request
| Color temperature (CCT) | 2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | DALI |
See more Catalog products
YUBIWA-PE-4-D30, YUBIWA-PE-4-D40, YUBIWA-PE-4-D50, YUBIWA-PE-4-D64
URANO-PE-1-D120, URANO-PE-1-D60, URANO-PE-1-D80
URANO-PE-2-D60, URANO-PE-2-D80, URANO-PE-2-D120
Callback
Do you need support? Our team would be happy to answer your questions.
We will get back to you within 24 hours.
Contact us
Do you need support? Our team is available to help answer questions.
We will get back to you within 24 hours.
Monday through Saturday (except Austrian public holidays)
Email Us: Simply send us an email at info@select-interiorworld.com or fill in the form below.











































