Inspired by the renowned Japanese city, Himeji is a stunning fusion of exquisite materials and craftsmanship. Its elegant shape features a slab of alabaster, a symbol of purity, joined precisely at the center by a rectangular black leather section. This combination of elements represents a perfect harmony between tradition and modernity, a tribute to Himeji's renowned leatherwork.
SKU HIMEJI-WL-H50
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 50x15x9.3 / inch: 19.69""x5.91""x3.66"" |
|---|---|
| Height | 50 cm / 19.69"" |
| Width | 15 cm / 5.91"" |
| Depth | 9.3 cm / 3.66"" |
Light Specifications
| Light Source | 2x Strip LED, 24V, 15.5W |
|---|---|
| Color Temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF included in the fixture |
On request
| Color Temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC, DALI |
SKU HIMEJI-WL-H60
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 60x20x9.3 / inch: 23.62""x7.87""x3.66"" |
|---|---|
| Height | 60 cm / 23.62"" |
| Width | 20 cm / 7.87"" |
| Depth | 9.3 cm / 3.66"" |
Light Specifications
| Light Source | 2x Strip LED, 24V, 20W |
|---|---|
| Color Temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF included in the fixture |
On request
| Color Temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC, DALI |
Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.




































