The 'Kinkairo' collection is inspired by the golden light of the setting sun, evoking warmth and serenity. The lamps in this collection feature gold finishes and soft shapes, designed to create a welcoming and intimate atmosphere. Each piece is crafted from high-quality materials, ensuring a luminous effect and elegant design.
SKU KINKAIRO-H50
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 50.6x15x8.5 / inch: 19.92""x5.91""x3.35"" |
|---|---|
| Height | 50.6 cm (19.92"") |
| Width | 15 cm (5.91"") |
| Depth | 8.5 cm (3.35"") |
Light Specifications
| Light Source | 1x Strip LED, 24V, 10W |
|---|---|
| Color Temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF (included) |
On request
| Color Temperature (CCT) | 2300K, 2700K, 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC, DALI |
SKU KINKAIRO-H60
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 60.6x20x8.5 / inch: 23.86""x7.87""x3.35"" |
|---|---|
| Height | 60.6 cm (23.86"") |
| Width | 20 cm (7.87"") |
| Depth | 8.5 cm (3.35"") |
Light Specifications
| Light Source | 1x Strip LED, 24V, 12W |
|---|---|
| Color Temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF (included) |
On request
| Color Temperature (CCT) | 2300K, 2700K, 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC, DALI |
Weitere Produkte aus Katalog
HAKUYORU-PE-H30, HAKUYORU-PE-H40, HAKUYORU-PE-H50
Zurückrufen
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
KONTAKT - FORMULAR
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.
































