In psychology and philosophy, the circular shape of the ring (in Japanese 'yubiwa') is often interpreted as a symbol of completeness and wholeness, embodying a sense of balance and perfection. It also represents the idea of union and connection, symbolizing the continuous bond between two elements or people. Thanks to its simplicity and versatility, the ring as a circular form manages to combine aesthetics, symbolism, and functionality, reflecting fundamental aspects of everyday life and human culture.
SKU YUBIWA-PE-B2
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 92 / inch: 36.22"" |
|---|---|
| Height | 92 cm (36.22"") |
| Diameter | 64 cm (25.2"") |
| Canopy | 25 x 5 cm (9.84"" x 1.97"") |
Light Specifications
| Light source | 3x Strip LED, 24V, 99W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF (included in canopy) |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.















































