The 'Futatsu' collection focuses on the idea of duality and symmetry, exploring how two elements can harmoniously coexist. Each lamp is designed to express this duality through shapes and materials that complement each other, creating a captivating visual effect. It is a celebration of harmony and balance.
SKU FUTATSU-D56
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 9.5x56x28 / inch: 3.74""x22.07""x11.02"" |
|---|---|
| Height | 9.5 cm (3.7 in) |
| Width | 56 cm (22 in) |
| Depth | 28 cm (11 in) |
| Max total hanging height | max 300 cm (118 in) |
| Canopy | 19 x 5 x H.5 cm |
Light Specifications
| Light source | 2x Strip LED, 24V, 31W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF included in canopy |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
SKU FUTATSU-D80
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 9.5x80x40 / inch: 3.74""x31.5""x15.75"" |
|---|---|
| Height | 9.5 cm (3.7 in) |
| Width | 80 cm (31.5 in) |
| Depth | 40 cm (15.7 in) |
| Max total hanging height | max 300 cm (118 in) |
| Canopy | 19 x 5 x H.5 cm |
Light Specifications
| Light source | 2x Strip LED, 24V, 48.5W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF included in canopy |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
SKU FUTATSU-D104
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 9.5x104x52 / inch: 3.74""x40.8""x20.51"" |
|---|---|
| Height | 9.5 cm (3.7 in) |
| Width | 104 cm (40.9 in) |
| Depth | 52 cm (20.5 in) |
| Max total hanging height | max 300 cm (118 in) |
| Canopy | 19 x 5 x H.5 cm |
Light Specifications
| Light source | 2x Strip LED, 24V, 64W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ON/OFF included in canopy |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K - 2700K - 4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
Weitere Produkte aus Katalog
HAKUYORU-PE-H30, HAKUYORU-PE-H40, HAKUYORU-PE-H50
Zurückrufen
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
KONTAKT - FORMULAR
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.


















































