The 'Kendo' collection draws inspiration from Japanese martial arts, reflecting discipline and elegance. The lamps feature minimalist designs and clean shapes, embodying the essence of Japanese tradition. Each piece is designed to add a touch of sophistication to any space, maintaining a strong connection to Eastern culture.
SKU KENDO-WL-1-H30
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 30x8x12 / inch: 11.81""x3.15""x4.72"" |
|---|---|
| Height | 30 cm (11.81"") |
| Width | 8 cm (3.15"") |
| Depth | 12 cm (4.72"") |
Light Specifications
| Light source | 1x Strip LED, 24V, 4.5W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ONOFF included in the lamp |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K-2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
SKU KENDO-WL-1-H50
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 50x8x12 / inch: 19.69""x3.15""x4.72"" |
|---|---|
| Height | 50 cm (19.69"") |
| Width | 8 cm (3.15"") |
| Depth | 12 cm (4.72"") |
Light Specifications
| Light source | 1x Strip LED, 24V, 9W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ONOFF included in the lamp |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K-2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
SKU KENDO-WL-1-H70
Physical Specifications
| Dimensions (HxWxD) | cm: 70x8x12 / inch: 27.56""x3.15""x4.72"" |
|---|---|
| Height | 70 cm (27.56"") |
| Width | 8 cm (3.15"") |
| Depth | 12 cm (4.72"") |
Light Specifications
| Light source | 1x Strip LED, 24V, 13W |
|---|---|
| Color temperature (CCT) | 3000K |
| Driver | ONOFF included in the lamp |
On request
| Color temperature (CCT) | 2300K-2700K-4000K |
|---|---|
| Driver | TRIAC - DALI |
Weitere Produkte aus Katalog
HAKUYORU-PE-H30, HAKUYORU-PE-H40, HAKUYORU-PE-H50
Zurückrufen
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
KONTAKT - FORMULAR
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.































