Sometimes the best place to locate an outdoor wall light is on a corner, this could be because the supply cable is already there or that a corner is the most efficient place to mount the light. In any case we have corner brackets to suit most outdoor wall lights, especially the lantern styles. Made in England.
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Box weight | 0.49 kg |
| Suitable location | Exterior |
| Finish | Black |
| Product family | Corner Brackets |
| Product weight | 0.44 kg |
| Integrated LED | No |
| Box dimensions | 11 × 16.5 × 25 cm |
| Height adjustable | No |
See more Catalog products
CL8-S
CL4-S
GZ-ELITE5-L
CC8-S
GZCC-AMBLE-3S
Callback
Do you need support? Our team would be happy to answer your questions.
We will get back to you within 24 hours.
Contact us
Do you need support? Our team is available to help answer questions.
We will get back to you within 24 hours.
Monday through Saturday (except Austrian public holidays)
Email Us: Simply send us an email at info@select-interiorworld.com or fill in the form below.



















