RETIRING COLLECTION MODEL - CHECK STOCK AVAILABILITY. Garden Zone large spotlight in Anodised Aluminium finish - 12V. plug and go system. 6W LED. IP54 rated
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Family | Elite |
| Finish | Anodised Aluminium |
| Materials | Aluminium |
| IP rating | IP54 |
| Suitable location | Exterior |
| Voltage (power supply) | 12 V (low voltage) |
| Electrical class | Class III |
| Light source | 6 × 1 W integrated LEDs, not dimmable |
| Product dimensions | H 145 mm × W 95 mm × P 95 mm |
| Product weight | 0.9 kg |
| Box weight | 1.00 kg |
| Box dimensions | 16 × 13 × 16 cm |
| Warranty | 5-year anti-corrosion guarantee |
See more Catalog products
CL8-S
CL4-S
CC8-S
GZCC-AMBLE-3S
Callback
Do you need support? Our team would be happy to answer your questions.
We will get back to you within 24 hours.
Contact us
Do you need support? Our team is available to help answer questions.
We will get back to you within 24 hours.
Monday through Saturday (except Austrian public holidays)
Email Us: Simply send us an email at info@select-interiorworld.com or fill in the form below.




















