RETIRING COLLECTION MODEL - CHECK STOCK AVAILABILITY. The Garden Zone Collect & Connect system is incredibly simple and safe to use, allowing up to 12 fittings to be connected together over a distance of 30m. With a comprehensive selection of fittings, you will find the ideal solution for any landscaping requirement. These fittings are guaranteed for 5 years against structural failure and the LED modules are guaranteed for 2 years.
| Brand | Elstead Lighting |
|---|---|
| Family | Ambleside |
| Finish | Anodised Aluminium |
| Materials | Aluminium |
| IP rating | IP54 |
| Suitable location | Exterior |
| Voltage | 12 V |
| Power source | Low voltage |
| Diameter | 30 mm |
| Fitting height | 73 mm (spike: 350 mm) |
| Product dimensions | H: 73 mm (spike: 350 mm) D: 30 mm |
| Product weight | 1.85 kg |
| Box weight | 1.86 kg |
| Box dimensions | 19 × 12 × 43 cm |
| Number of lamps | 3 |
| Lamps included | 3 x 6 x 0.1 Integrated LED |
| Socket | Integrated LED |
| Integrated LED | No |
| Maximum wattage | 6 x 0.1 |
| Dimmable | Not dimmable |
| Guarantee | 5 year anti-corrosion guarantee |
Weitere Produkte aus Katalog
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Brauchen Sie Hilfe? Unser Team steht Ihnen gerne zu Verfügung.
Wir werden uns innerhalb von 24 Stunden bei Ihnen melden.
Montag bis Samstag (außer an gesetzlichen Feiertagen in Österreich)
Senden Sie uns einfach eine E-Mail an info@select-intriorworld.com oder füllen Sie das folgende Formular aus.




















